# 11-35DT-BD-15
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 11-35DT-BD-15
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/11-35dt-bd-15
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/11-35dt-bd-15#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.110" (2.79mm)
- **Length:** 15.000" (381.00mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Plating:** Unplated
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.350" (8.89mm)