# 101X18W223MV4E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 101X18W223MV4E
- **Manufacturer:** Johanson Dielectrics Inc.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/101x18w223mv4e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/101x18w223mv4e#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/70/9-/10/709-1013-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Bypass, Decoupling
- **Capacitance:** 0.022 碌F
- **Features:** Low ESL (X2Y)
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.050" (1.27mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 100V