# 10132797-033130LF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 10132797-033130LF
- **Manufacturer:** Amphenol ICC
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/10132797-033130lf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/10132797-033130lf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Connector Type:** Plug, Outer Shroud Contacts
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 1.00碌in (0.025碌m)
- **Height Above Board:** 0.130" (3.30mm)
- **Mated Stacking Heights:** 4mm
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 30
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.020" (0.50mm)