# 101-4-082VC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 101-4-082VC
- **Manufacturer:** Wahl Temp-Plate®
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/101-4-082vc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/101-4-082vc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Application Specifics:** Assorted
- **Applications:** General
- **Arrangement:** Symbol and Text
- **Color:** Red
- **Features:** Fuel Resistant, Grease Resistant, Oil Resistant, Self-Adhesive Edge, Water Resistant
- **Language:** English
- **Legend (Text):** 82. 93. 110. 121 °C
- **Length:** 0.820" (20.83mm)
- **Mounting Type:** Adhesive, Permanent
- **Print Type:** Pre-Printed
- **Shape:** Rectangle
- **Width:** 0.380" (9.65mm)