# 100TDVST2-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 100TDVST2-1
- **Manufacturer:** Delta Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/100tdvst2-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/100tdvst2-1#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/31/83/8731834-1144-1108-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Approval Agency:** cURus, ENEC, SEMKO
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 100 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50/60Hz
- **Inductance:** L1 - 900µH, L2 - 8µH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 480V