# 100P312D0076-510510
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 100P312D0076-510510
- **Manufacturer:** Nicomatic
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/100p312d0076-510510
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/100p312d0076-510510#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** FFC, FPC
- **Length:** 0.197" (5.00mm)
- **Number of Conductors:** 12
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)