# 10064-26-1-0500-006-1-TS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 10064-26-1-0500-006-1-TS
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/10064-26-1-0500-006-1-ts
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/10064-26-1-0500-006-1-ts#rfq
- **Conductor Material:** Copper, Tinned
- **Conductor Strand:** 7/0.0063"
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.027" (0.69mm)
- **Jacket (Insulation) Material:** Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
- **Jacket (Insulation) Thickness:** 0.004" (0.09mm)
- **Jacket Color:** Brown
- **Length:** Enter Number of Feet in Order Quantity
- **Operating Temperature:** -80°C ~ 105°C
- **Ratings:** UL Style 10064
- **Voltage:** 30V
- **Wire Gauge:** 26 AWG