Part Number: 1005190F0-AA70L0200 Manufacturer: Kyocera AVX Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/1005190f0-aa70l0200 RFQ URL: https://distyparts.com/product/1005190f0-aa70l0200#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/09/14500972-478-1005190F0-AS70L0100-ND.pdf Summary: 1005190F0-AA70L0200 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Kyocera AVX and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 1005190F0-AA70L0200 is a rf antennas from Kyocera AVX. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: PCB Trace Applications: UWB Features: Cable - 200mm Frequency (Center: 7.5GHz Frequency Group: SHF (f > 4GHz) Frequency Range: 6.5GHz ~ 8.5GHz Gain: 5.3dBi Height (Max): 0.008" (0.20mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 Power: 10 W Termination: MHF VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/kyocera-avx Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/1005190f0-aa70l0200