# 1004369PT-AA80L0140
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1004369PT-AA80L0140
- **Manufacturer:** Kyocera AVX
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1004369pt-aa80l0140
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1004369pt-aa80l0140#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee聶
- **Features:** Cable - 140mm
- **Frequency (Center:** 5.4875GHz
- **Frequency Group:** SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 5.15GHz ~ 5.825GHz
- **Gain:** 3.7dBi
- **Height (Max):** 0.016" (0.40mm)
- **Mounting Type:** Adhesive
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 2 W