Part Number: 1003893FT-AA10L0150 Manufacturer: Kyocera AVX Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/1003893ft-aa10l0150 RFQ URL: https://distyparts.com/product/1003893ft-aa10l0150#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/01/14500126-478-1003893FT-AA10L0050-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/01/14500126-478-1003893FT-AA10L0050-ND.jpg Summary: 1003893FT-AA10L0150 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Kyocera AVX and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 1003893FT-AA10L0150 is a rf antennas from Kyocera AVX. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: PCB Trace Applications: WLAN Features: Cable - 150mm Frequency (Center: 2.4425GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.485GHz Gain: 3.3dBi Height (Max): 0.005" (0.12mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 Power: 500 mW Termination: U.FL VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/kyocera-avx Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/1003893ft-aa10l0150