# 1001435M0-AA10L0025N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1001435M0-AA10L0025N
- **Manufacturer:** Kyocera AVX
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1001435m0-aa10l0025n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1001435m0-aa10l0025n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Stamped Metal
- **Applications:** Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee聶
- **Features:** Cable - 25mm
- **Frequency (Center:** 2.4425GHz, 5.5GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
- **Gain:** 4.2dBi, 4.7dBi, 6.4dBi, 6dBi
- **Height (Max):** 0.374" (9.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Bands:** 2
- **Power:** 500 mW