# 10-2H25.2044
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 10-2H25.2044
- **Manufacturer:** EAO
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LEDs - Lamp Replacements
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/10-2h25-2044
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/10-2h25-2044#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose Lighting
- **Base Type:** Miniature Bayonet (BA9S)
- **Can Replace Lamps:** Multiple Miniature Bayonet Lamps
- **Color:** Yellow
- **Configuration:** Single
- **Millicandela Rating:** 110mcd
- **Size:** 0.394" Dia x 1.142" L (10.00mm x 29.00mm)
- **Voltage:** 230VAC