# 1.5RD304SS-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1.5RD304SS-4
- **Manufacturer:** Remington Industries
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1-5rd304ss-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1-5rd304ss-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 1.500" Dia x 4.000" L (38.10mm x 101.60mm)