# 1.25RD304SS-6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1.25RD304SS-6
- **Manufacturer:** Remington Industries
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1-25rd304ss-6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1-25rd304ss-6#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 1.250" Dia x 6.000" L (31.75mm x 152.40mm)