# 1-10-SJ4570
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 1-10-SJ4570
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Reclosable Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/1-10-sj4570
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/1-10-sj4570#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/88/98/9088989-3M156602-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Clear
- **Length:** 10.000" (254.00mm)
- **Material:** Polypropylene (PP)
- **Mounting Type:** Adhesive - Acrylic
- **Shape:** Rectangular
- **Type:** Interlocking Stems
- **Width:** 1.000" (25.40mm)