# 0AKHBK500-BA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0AKHBK500-BA
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0akhbk500-ba
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0akhbk500-ba#rfq
- **Class:** aR
- **Current Rating (Amps):** 500A
- **Response Time:** Fast Blow
- **Size:** 2.827" L x 1.850" W x 1.890" H (71.80mm x 47.00mm x 48.00mm)
- **Voltage Rating:** 1 kV