# 09533GA-24M-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09533GA-24M-AA-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-24m-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-24m-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 28.6 CFM (0.801m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 54.5dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 11.8 W
- **RPM:** 3700 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
- **Static Pressure:** 1.400 in H2O (348.7 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 33.00mm