# 09533GA-24L-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09533GA-24L-AA-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-24l-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-24l-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 24.7 CFM (0.692m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 51.5dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 7.92 W
- **RPM:** 3200 RPM
- **Size:** Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
- **Static Pressure:** 0.900 in H2O (224.2 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 33.00mm