# 09533GA-12Q-AT-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09533GA-12Q-AT-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-12q-at-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09533ga-12q-at-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 38.1 CFM (1.07m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- **Noise:** 61.0dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 19.2 W
- **RPM:** 5200 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
- **Static Pressure:** 1.880 in H2O (468.3 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 33.00mm