Part Number: 0925R-103H Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/0925r-103h RFQ URL: https://distyparts.com/product/0925r-103h#rfq Summary: 0925R-103H is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 0925R-103H is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 106mA Current Rating (Amps): 106 mA DC Resistance (DCR): 4Ohm Max Frequency: 50MHz Inductance: 10 µH Material: Iron Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Q @ Freq: 57 @ 7.9MHz Shielding: Shielded Size: 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) Tolerance: ±3% Type: Molded Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/0925r-103h