# 09238RA-24P-GA-D0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09238RA-24P-GA-D0
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09238ra-24p-ga-d0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09238ra-24p-ga-d0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 141.2 CFM (3.95m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 61.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 22.1 W
- **RPM:** 6700 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 1.040 in H2O (258.0 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 38.00mm