# 09238RA-24N-EA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09238RA-24N-EA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09238ra-24n-ea-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09238ra-24n-ea-00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/09/00/8509006-P122272-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, UR, VDE
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 38.00mm