# 09225VA-24Q-CA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09225VA-24Q-CA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24q-ca-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24q-ca-00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/06/46/8506469-P19880-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 96.4 CFM (2.70m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Ingress Protection:** IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
- **Noise:** 51.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 9.12 W
- **RPM:** 6200 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.600 in H2O (149.5 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.331 lb (150.14 g)
- **Width:** 25.00mm