# 09225VA-24Q-AL-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09225VA-24Q-AL-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24q-al-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24q-al-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 96.4 CFM (2.70m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, Locked Rotor Sensor
- **Noise:** 51.0dB(A)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 9.12 W
- **RPM:** 5600 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.600 in H2O (149.5 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 25.00mm