# 09225VA-24N-EA-D0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09225VA-24N-EA-D0
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24n-ea-d0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09225va-24n-ea-d0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 77.0 CFM (2.16m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 45.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 5.28 W
- **RPM:** 4500 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.390 in H2O (97.1 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 25.00mm