# 09225SA-12L-AA-D0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 09225SA-12L-AA-D0
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/09225sa-12l-aa-d0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/09225sa-12l-aa-d0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 39.9 CFM (1.12m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 25.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 1.2 W
- **RPM:** 2400 RPM
- **Size:** Square - 92mm L x 92mm H
- **Static Pressure:** 0.120 in H2O (29.9 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 25.00mm