# 0918BD41B050
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0918BD41B050
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0918bd41b050
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0918bd41b050#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/71/2-/11/712-1112-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 900MHz ~ 940MHz, 1.85GHz ~ 1.92GHz
- **Impedance:** 50 / 50Ohm