Part Number: 0915LP15B026E Manufacturer: Johanson Technology Inc. Category: Filters Subcategory: RF Filters Product URL: https://distyparts.com/product/0915lp15b026e RFQ URL: https://distyparts.com/product/0915lp15b026e#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/71/2-/11/712-1122-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/71/2-/11/712-1122-6-ND.jpg Summary: 0915LP15B026E is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Johanson Technology Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 0915LP15B026E is a rf filters from Johanson Technology Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Bandwidth: 26MHz Filter Type: Low Pass Frequency: 915MHz Center Height (Max): 0.037" (0.95mm) Insertion Loss: 0.5dB Mounting Type: Surface Mount Size: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/johanson-technology-inc Category Page: https://distyparts.com/category/filters/rf-filters Canonical URL: https://distyparts.com/product/0915lp15b026e