# 0915LP15B026E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0915LP15B026E
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** RF Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0915lp15b026e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0915lp15b026e#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/71/2-/11/712-1122-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/71/2-/11/712-1122-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 26MHz
- **Filter Type:** Low Pass
- **Frequency:** 915MHz Center
- **Height (Max):** 0.037" (0.95mm)
- **Insertion Loss:** 0.5dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)