# 0868AT43B0020E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0868AT43B0020E
- **Manufacturer:** Johanson Technology Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0868at43b0020e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0868at43b0020e#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Chip
- **Frequency (Center:** 868MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 858MHz ~ 878MHz
- **Height (Max):** 0.031" (0.80mm)