# 0845250032-10-Y9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0845250032-10-Y9
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0845250032-10-y9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0845250032-10-y9#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0µin (0.76µm)
- **Length:** 10.0" (254.0mm)
- **Wire Gauge:** 18 AWG