# 0845250009-10-B9-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0845250009-10-B9-D
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0845250009-10-b9-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0845250009-10-b9-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Tin
- **Contact Finish Thickness:** 100.0µin (2.54µm)
- **Length:** 10.0" (254.0mm)
- **Wire Gauge:** 18 AWG