Part Number: 08051C102KAT2M Manufacturer: Kyocera AVX Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/08051c102kat2m RFQ URL: https://distyparts.com/product/08051c102kat2m#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/47/8-/11/478-1114-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/47/8-/10/478-10836-6-ND.jpg Summary: 08051C102KAT2M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Kyocera AVX and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 08051C102KAT2M is a ceramic capacitors from Kyocera AVX. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Capacitance: 1000 pF Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: X7R Thickness (Max): 0.037" (0.94mm) Tolerance: 卤10% Voltage: 100V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/kyocera-avx Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/08051c102kat2m