# 06015KA-24J-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 06015KA-24J-AA-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/06015ka-24j-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/06015ka-24j-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 11.7 CFM (0.328m³/min)
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 19.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 960 mW
- **RPM:** 1800 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 0.034 in H2O (8.5 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 15.00mm