# 06015KA-12L-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 06015KA-12L-AA-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/06015ka-12l-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/06015ka-12l-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 14.1 CFM (0.395m³/min)
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 28.0dB
- **Operating Temperature:** 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
- **Power (Watts):** 1.1 W
- **RPM:** 3600 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 0.130 in H2O (32.4 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm