# 06015GA-12N-AT-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 06015GA-12N-AT-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/06015ga-12n-at-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/06015ga-12n-at-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 4.2 CFM (0.118m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- **Noise:** 42.0dB
- **Power (Watts):** 2.64 W
- **RPM:** 5600 RPM
- **Size:** Square - 60mm L x 60mm H
- **Static Pressure:** 0.670 in H2O (166.9 Pa)
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm