# 05115GS-12L-AA-D0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 05115GS-12L-AA-D0
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/05115gs-12l-aa-d0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/05115gs-12l-aa-d0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 4.6 CFM (0.129m³/min)
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Blower
- **Size:** Square/Rounded - 51mm L x 51mm H
- **Static Pressure:** 0.820 in H2O (204.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 15.00mm