# 0500588000-05-R8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0500588000-05-R8
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0500588000-05-r8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0500588000-05-r8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Length:** 5.00" (127.00mm)
- **Wire Gauge:** 28 AWG