# 04520GA-12N-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 04520GA-12N-AA-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/04520ga-12n-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/04520ga-12n-aa-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 5.6 CFM (0.157m³/min)
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Auto Restart
- **Noise:** 35.0dB
- **Power (Watts):** 2.04 W
- **RPM:** 7700 RPM
- **Size:** Square/Rounded - 45mm L x 45mm H
- **Static Pressure:** 0.760 in H2O (189.3 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 20.00mm