# 0430310003-12-R2-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0430310003-12-R2-D
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0430310003-12-r2-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0430310003-12-r2-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Contact End:** Pin to Pin
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0µin (0.76µm)
- **Length:** 12.0" (304.8mm)
- **Wire Gauge:** 22 AWG