# 0430300004-12-G6-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0430300004-12-G6-D
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0430300004-12-g6-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0430300004-12-g6-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **Contact End:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Tin
- **Contact Finish Thickness:** 40.0µin (1.02µm)
- **Length:** 12.0" (304.8mm)
- **Wire Gauge:** 26 AWG