# 0430300003-12-A2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0430300003-12-A2
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0430300003-12-a2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0430300003-12-a2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Orange
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0µin (0.76µm)
- **Length:** 12.0" (304.8mm)
- **Wire Gauge:** 22 AWG