# 0430300001-10-W4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0430300001-10-W4
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0430300001-10-w4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0430300001-10-w4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Tin
- **Contact Finish Thickness:** 40.0µin (1.02µm)
- **Length:** 10.0" (254.0mm)
- **Wire Gauge:** 24 AWG