Part Number: 0403AT62A0003E Manufacturer: Johanson Technology Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/0403at62a0003e RFQ URL: https://distyparts.com/product/0403at62a0003e#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/41/14504147-712-1567-2-ND.pdf Summary: 0403AT62A0003E is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Johanson Technology Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 0403AT62A0003E is a rf antennas from Johanson Technology Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Chip Frequency (Center: 403MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 402MHz ~ 405MHz Gain: 0dBi Height (Max): 0.047" (1.20mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 Power: 2 W Return Loss: -9.5dB Termination: Solder Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/johanson-technology-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/0403at62a0003e