# 04020VA-24L-AA-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 04020VA-24L-AA-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/04020va-24l-aa-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/04020va-24l-aa-00#rfq
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Size:** Square - 40mm L x 40mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Width:** 20.00mm