# 03-33-900-BK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 03-33-900-BK
- **Manufacturer:** All Electronics Hardware Inc
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Supports and Fasteners
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/03-33-900-bk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/03-33-900-bk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Height:** 1.709" (43.40mm)
- **Material:** Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- **Material Flammability Rating:** UL94 V-2
- **Opening Size:** 0.900" ~ 1.000" (22.86mm ~ 25.40mm)