# 02510SS-12J-AT-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 02510SS-12J-AT-00
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/02510ss-12j-at-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/02510ss-12j-at-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Sleeve
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
- **Operating Temperature:** 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- **Size:** Square - 25mm L x 25mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 10.00mm