# 021032B025
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 021032B025
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/021032b025
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/021032b025#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/94/94/9094940-RPC8406-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Slotted
- **Head Height:** 0.083" (2.11mm)
- **Length:** 0.250" (6.35mm) 1/4"