# 012528G075
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 012528G075
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/012528g075
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/012528g075#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Slotted
- **Head Height:** 0.060" (1.52mm)
- **Length:** 0.750" (19.05mm) 3/4"