# 012520S175
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 012520S175
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/012520s175
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/012520s175#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Slotted
- **Head Diameter:** 0.175" (4.45mm)
- **Head Height:** 0.080" (2.03mm)
- **Length:** 1.830" (46.48mm)